Yoland Valiente, mistrzyni i posiadaczka rekordu Ultra Trail Du Mont Blanc ®
Sponsorzy

Yoland Valiente, mistrzyni i posiadaczka rekordu Ultra Trail Du Mont Blanc ®

W ostatni weekend sierpnia, Yolanda Valiente (z drużyny Lurbel) pobiła rekord na dystansie 168 km w Ultra Trail du Mont Blanc z czasem 34:25:00.

 

Biegaczka w tym roku skończyła 5o lat i jest znana w świecie biegaczy terenowych jako Superbabcia. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii mistrzów w najważniejszym ultramaratonie świata: the Ultra Trail du Mont Blanc, pobijając rekord poprzedniej edycji, który wynosił 38:30:00.

 

Jej intencją było przebiegnięcie trasy w czasie krótszym niż 36 godzin, przekroczyła więc swoje oczekiwania, uzyskując świetny czas w najważniejszej imprezie ultramaratończyków.

 

Biegaczka prowadziła bieg prezentując doskonały poziom i pokonując 10.000 m różnicy poziomów na wzniesieniu podczas 168 km biegu, posługując się tylko swoją techniką i wytrwałością. Już na miesiąc przed tym wydarzeniem trenowała w  Chamonix w celu oswojenia się z warunkami wysokościowymi i pogodowymi.

 

Następne wydarzenia

 

 

Lekkoatletka weźmie udział w następnej edycji Lurbel Challenge w górach Aitana, w prowincji Alicante, 28 listopada. Valiente przebiegnie dystans 120km podczas wydarzenia promowanego przez Lurbel, którego biegaczka jest twarzą.

 

Strona imprezy to www.desafiolurbel.com