Z technologią Bmax w drodze do Santiago z Victorem Cerda  Z technologią Bmax w drodze do Santiago z Victorem Cerda  Z technologią Bmax w drodze do Santiago z Victorem Cerda
Sponsorzy

Z technologią Bmax w drodze do Santiago z Victorem Cerda

Po wydaniu przewodnika ,,Dbaj o swoje stopy w drodze do Santiago” (z asortymentem najlepszych skarpet firmy dostępnych dla pielgrzymów, którzy pokonują tę drogę idąc pieszo, biegnąc lub jadąc na rowerze), Lurbel prezentuje ,,Drogę do Santiago przy wspomaganiu Lurbel Bmax” przy współpracy lekkoatlety Victora Cerda.

Wyruszył on w drogę 25-tego września w Roncesvalles, a zakończył 3-ciego października, mając dwa cele do osiągnięcia. Z jednej strony wspomniany biegacz długodystansowy zamierzał przejść ten ponad tysiącletni szlak, z drugiej pragnął przetestować model skarpet, które pojawiły się w przewodniku, spisując dziennik o postępach w drodze i stanie jego stóp.

Victor i jego drużyna zabrali ze sobą 50 par nowego modelu skarpet o nazwie Bmax Tierra przeznaczonych do wędrówek górskich i biegów przełajowych. Pięćdziesiąt pielgrzymów z trzech kluczowych miejsc szlaku, zostało wybranych, żeby je przetestować. Próbki zostały rozprowadzone w Roncevalles, Leon i Sarria pośród pielgrzymów w różnym wieku, różnej płci i z rozmaitych państw.

 

Bmax

 

Kolekcja najwyższej jakości wyrobów pończoszanych Lurbel znana jest pod nazwą Bmax. Składa się z szerokiego asortymentu skarpet o różnej strukturze, przeznaczonych dla sportowców - zarówno dla kobiet , jak i dla mężczyzn. Różne modele zostały opracowane z myślą o biegaczach ulicznych i przełajowych, turystach lubiących górskie wycieczki, narciarzach i rowerzystach. Lurbel opracował praktyczny przewodnik o wszystkich najbardziej odpowiednich produktach do przemierzenia tego szlaku, niezależnie czy pieszo, biegnąc czy na rowerze. Istnieją różne modele w zależności od tego czy trasa jest pokonywana w zimie czy latem, a także od noszonego obuwia. Wszystkie modele z przewodnika mają wspólny skład, dzięki któremu zapobiegają powstawaniu pęcherzy, najgorszego koszmaru pielgrzyma.

 

Specjalne opaski na włosy

 

Victor Cerda jest leśnikiem i doświadczonym biegaczem długodystansowym, bardzo zaangażowanym w walkę z rzadkimi chorobami. Dlatego uczestniczy w inicjatywach i wydarzeniach sportowych wspieranych przez Lurbel już od ponad pięciu lat. Jedną z ostatnich tego typu akcji był jego udział w the Solidarity Route w 2013 roku, kiedy przebiegł 1800 kilometrów przez całe terytorium prowincji Walencja w 30 kolejnych etapach. Druga część tego wydarzenia odbyła się w roku 2014 z dystansem 1700 km, gdzie różnica między poszczególnymi poziomami przy zdobywaniu głównych szczytów wynosiła 90.000 metrów.

 

W podziękowaniu za jego bezwarunkowe wsparcie przy podnoszeniu świadomości dotyczącej rzadkich chorób wśród hiszpańskiego społeczeństwa, Cerda został odznaczony specjalną nagrodą FEDER (Hiszpańskiej Federacji do Walki z Rzadkimi Chorobami) przyznaną mu przez Jej Wysokość Królową Letizię.